Laptop i oszustwo

Pewnego razu siostra poprosiła mnie abym zamówił jej laptop z Internetu. Skorzystałem wtedy z oferty z Allegro bo wydawała mi się bardzo rozsądna więc zamówiłem laptop przez Internet. Pieniądze postanowiłem wysłać przelewem bankowym bo było taniej niżeli jakbym miał płacić przy odbiorze. Był to pierwszy i nie ostatni błąd jaki popełniłem zamawiając laptopa z Internetu.

Osoba u której zamówiłem laptopa była kobietą. Nie prowadziła żadnego sklepu. Kontakt miałem z nią nawet dobry ale tylko do czasu. Po około 2 tygodniach kontakt mi się z tą Panią urwał. Laptopa nie otrzymałem, a pieniądze mojej siostry poszły z dymem. Jakby było jeszcze tego mało to musiałem oddać pieniądze mojej siostry z własnej kieszeni co było dla mnie nauczką na przyszłość.

Następnym razem jak zamawiał coś powyżej 500 złotych to ubezpieczałem przesyłkę. Czasami zakupy w Internecie bywają niebezpieczne, dlatego trzeba uważać bo w innym wypadku można skończyć tak jak ja 😀 Człowiek całe życie się uczy na błędach ale mam nadzieję, że to była moja ostatnia wpadka.

Podobne wpisy

4 Komentarze

  1. Laptop kosztował mnie około 2 tysięcy złotych. Ja dla mnie to jest duża kwota i ostro ja odczułem na sobie. Zupki chińskie itp 😀

Komentowanie jest wyłączone.